ZSS na 3. Danima tehničke kulture

Zagrebački speleološki savez sudjelovao je 26. i 27. rujna 2014. na 3. danima tehničke kulture, na kojima je u prostoru OŠ Gračani prezentirana djelatnost članica Zagrebačke zajednice tehničke kulture.  Zainteresiranim učenicima koji su obišli postav prezentirane su speleološke spravice i tehnike koje su mogli isprobati na priređenom poligonu.

logo_ZgZTK

Zagrebački speleološki savez sa svojim udrugama članicama provodi niz projekata vezanih uz tehničku kulturu, a orjentiranih na mlade, od speleoloških škola kao oblika tehničke edukacije u speleologiji, terenskih aktivnosti koje uključuju korištenje različitih speleoloških tehnika, izrade speleološkog nacrta – oblika tehničkog nacrta, fotografije i videa u podzemlju, tehničkog ronjenja do obrade nacrta i izrade dokumentacije na računalu. Glavni cilj tih aktivnosti je prikupljanje novih spoznaja o prirodnim vrijednostima hrvatskog krša i špilja uz istovremeno educiranje mladih u brojnim tehničkim disciplinama potrebnim za ostvarivanje tog cilja.